Cvičební servitor  0

chaosmandala Servitor je entita speciálního druhu, vytvořená pro jeden nebo několik účelů. V jistém smyslu se jedná o pokročilejší a oživené nebo spíše zbytostnělé sigilium. Klasický příklad pro představu: je to jakákoli kouzelná bytost nebo imaginární kamarád, kterého jsme měli v dětství, nebo s nimž jsme kdy vedli rozhovor nebo cokoli podnikali. Jedná se tedy o myšlenkovou formu, část psýche s určitou mírou nezávislosti. V dospělosti je možné využívat tento princip mnohem efektivněji vzhledem k potřebám, které ve světě máme, jako jsou peníze, sex a zábava, ale také vědění, kreativita a osobní vývoj. Nutně také nemusí servitoři sloužit pouze nám, ale mohou být i pro někoho dalšího. Přeci jen ty myšlenkové formy mohou být sdíleny, přenášeny, ale také vnucovány.

O servitorech bylo již mnoho napsáno, a podrobněji se tématu věnují i současní chaosmagici v zahraničí. V angličtině najdete mnoho materiálu po různých blozích a stránkách a také lze samozřejmě najít i práce Phila Hinea a dalších, kteří sdělí jistě více, než je v intencích tohoto textu. Cokoli nenajdete zde, dohledáte jednoduše jinde.
Základní kostra nebo vzor servitora je váš primární záměr – to proč je a existuje. Maso a kůže jsou jeho jednotlivé činnosti a schopnosti a specifikace. V obojím je třeba zachovat otevřenou hlavu a přistupovat hravě než podle návodu. Může být fyzicky ukotvený v podobě skutečného sigila a podpůrných symbolů nebo mít tělo z figurky nebo čehokoli, ale také vůbec nemusí. Servitor existuje jako myšlenková forma, která působí do světa a dělá to, k čemu byla stvořená. Čím častěji se používá nebo krmí, tím více roste a sílí. Doporučení je tedy rozpustit a rozložit po splnění, ať už vámi osobně nebo jako automatický úkon na závěr. Nervová síla nebo též život servitora je energie, kterou jste do svého záměru vložili. Je to ona důležitá a oživující oběť, kterou povstane a ožije magická bytost. Pokud budete chytří, nebudete používat svoji energii, ale nabijete servitora vnějším působením. Pokud budete hloupí, použijete svoji vlastní sexuální energii. Ze zkušenosti se lihovkou nakreslené sigilum umývá špatně z penisu (když jste sami) nebo pokožky partnerky (pokud je svolná) a navíc pak dodatečně nabíjí servitora vztekem z toho, jak jí to sigilum nejde smýt. Fungující technika ještě neznamená vhodná technika, protože způsoby sebou nesou různá omezení.

Tento text je hlavně psán proto, abych sdělil myšlenku cvičebního servitora. Entity, která vás bude trénovat. Jednoduše je to velmi chytré z několika důvodů. Když servitora rozpustíte, přicházíte s ním o jeho výhodu, kterou poskytoval. Ať už se jednalo o shánění peněz, zvyšování sexappealu, podporování kreativity nebo třeba jen vyhledávání v knihách a textech, tak platí jednoduchá rovnice: Není servitor – není schopnost. Pokud jste servitora živili ze sebe, přichází se zničením i určitá otupělost. V činnostech souvisejících s existencí servitora – vaším záměrem – dochází k útlumu. Jakýkoli sluha jednoduše uspává svého pána a činí ho lenivým. Jednorázoví servitoři v tomto nemají takovou možnost a proto jsou užiteční, ale pokud vám něco slouží déle jak rok, poznáte to. Buďte proto chytří a vytvořte si cvičebního servitora. Entitu, která vás k žádoucímu výsledku vytrénuje. Po rozpuštění servitora máte schopnosti nebo výhody a nepřichází útlum v dané oblasti.

Cvičební servitor, jako kterýkoli jiný, je vytvořen standardním způsobem. Určíte mu primárním záměrem jeho smysl bytí – cvičit vás k … – a obalíte ho funkcemi, kterými vás bude cvičit. Podle toho co chcete, nastavíte servitora na určitý čas nebo na permanentní působení. Nebo třeba jen pro snový výcvik, pokud se jedná o abstraktnější záležitosti. To už leží na vás. Ve své podstatě jsou dva hlavní druhy cvičebních servitorů.

První servitor je KOUČ a jeho působením a podporou ve vás roste schopnost. Svojí činností zprostředkovává vývoj.

Druhý setvitor je PRUDIČ a jeho působení je zcela opačné. Vytváří protiváhu k žádané schopnosti a tím ji ve vás posílí – respektive nezbude vám nic jiného.

Prosté a jednoduché, první je pozitivní a dodává motivaci k růstu podporou a druhý je negativní a dodává motivaci k růstu stresem. Není na tom nic nelogického, v posilovně si lidé konkrétní tělesné partie zatíží, aby jim narostli svaly. A samozřejmě postupují od nejlehčího závaží až postupně dojdou k těm nejtěžším, ale jedná se o zátěž. Myšlenková forma vás může podporovat, aby ve vás kultivovala schopnosti anebo stresovat, aby ve vás kultivovala schopnosti.

První druh je organický a dodává podmínky. Druhý je jing-jang a pracuje skrze opačný pól.

Velkou opatrnost a přesnost doporučuji v případě PRUDIČŮ, protože pokud je dobře zabezpečíte, co se týče příjmů energie, tak si na sebe v podstatě upletete bič. Příkaz autodestrukce po dosažení dané schopnosti nebo cíle zní dobře, ale pokud se vám dlouhodobě nedaří, máte jednoduše jedno malé peklo navíc. Barbar Connan byl sice nejhustější, ale dlouho mu jediným opravdovým přítelem bylo to velké kolo (utrpení), které musel neustále otáčet. Filmová sekvence jeho vývoje trvala necelou minutu, kdy z malého dítěte byl bodybuilder Schwarzenegr, ale vám to může trvat při vysokém cíli i několik let. Začínejte proto s malými cíli, a spíše volněji, aby morálka tréninku nebyla hned ryze útrpná, ale povznášející jakou měl třeba Inspektor Clouseau a jeho asijský přítel Cato. Samozřejmě to nemusí být hned komedie, ale chci říct, aby jste se zbytečně nepřetížili.

Shrnuto: Cvičební servitor vás může vytrénovat v čemkoli. Magie oplývá velkým počtem schopností a dovedností, které jistě znáte a není třeba žádného výčtu nebo seznamu. Ulehčíte si třeba i celý magický výcvik nebo dodáte nový rozměr pro svůj osobní vývoj. Cvičební servitor v podstatě vytváří mentální prostředí, které skrze pozitivní nebo negativní motivaci a působení pomáhá k nabytí žádaného cíle. Hlavní bonus je, že po rozpuštění servitora se nic neztrácí. Schopnost je vycvičena.


Phil Hine – http://www.philhine.org.uk/writings/index_spirits.html


Diskuze k článku:

avatar
666
  Subscribe  
Upozornit na