Minikonference Mystiky – záznam  0

Ano, je to zde! Audiozáznamy jsou konečně online a přístupné všem. Minikonference Mystiky byla uspořádána k období zimního slunovratu a proběhla (s předstihem) 10. 12. 2016 v restauraci Thalie na Rooseveltově 14 v Brně.

Sešlo se velmi příjemné publikum a všem bychom chtěli poděkovat za skvělou atmosféru.

Bohužel jsme měli na diktafonu technickou závadu a na první přednášce se nenahrál úvod. U druhé přednášky pak chybí cca 3 minuty – prostor je vyplněn krátkým tichem. Zbývající dvě přednášky jsou zaznamenány celé a zvuk je v dobré kvalitě i přes ruchy z okolí.

Redakce přeje všem příjemný a inspirativní poslech.

Přednáška první

MYSTIKA V ZÁPADNÍ EZOTERNÍ TRADICI
Přednáška Vás nejdříve seznámí s mystickou částí vybraných duchovních systémů západní esoterní tradice. Věnovat se budeme Zlatému úsvitu, Zednářům, Rosenkruciánům i dalším. Podíváme se na samotný pojem mystika, jak je v dnešní době chápán a jaký mystika zakusila vývoj od křesťanství až po dnešní esoterní řády a společnosti. Na závěr nastíníme rozdíl mezi mystikou a magií.
Putnik26

Přednáška druhá

MYSTIKA VE STARÉM A NOVÉM POHANSTVÍ
Mysterium od Adama: Stručný exkurz do pohanské mystiky. Vztah k božství v pravěku a starověku, naše představy a ideály o starých náboženstvích. Co to vlastně mystika je a jak se vracíme v kruzích tam, kde to všechno začalo
Sarkyr

Přednáška třetí

FILOSOFIE MYSTIKY A SOUSTŘEDĚNÍ
O mystice, duchovní nauce jako takové, bez závislosti na konkrétním náboženství či okultním systému. Něco málo o filosofii mystiky a více o jedné z klíčových praxí mystiky – soustředění. Jak soustředění funguje a jak se v něm zdokonalovat. Typy soustředění obecně, pro praxi mystiky, intenzita a extenzita, soustředění s kvalitou, překážky a nebezpečí s praxí soustředění spojené.

Bodhicitta

 

Přednáška čtvrtá

ZÁPISKY Z JÓGICKÉ ASKEZE
Přednáška o józe a jógické askezi dle Květoslava Minaříka. Obsahem budou i vlastní zápisky z asketické cesty a jejich komentování po takřka deseti letech. K čemu je askeze vlastně dobrá, proč jí dělat a jaké jsou její výsledky? Jaké výsledky přetrvají po sestoupení z askeze? Jaká jsou úskalí askeze a proč naopak takovou stezkou nejít? O tom všem bude řeč. Včetně popisu setkání se Strážkyní prahu a zamyšlení se nad tímto tématem mystiky v rámci ostatních duchovních nauk a jejich metod.
Otakar

Plakát:


Diskuze k článku:

avatar
666
  Subscribe  
Upozornit na