Kabala a Tarot – Ozvěny Solar Plexu  0

Solar Plexus 1Jeden z workshopů na Solar Plexu byl o rozjímání o hebrejských písmenech a tarotu v Ilanu – stromě života. Respektive jeho modelu ze 17. století, který je v současnosti velmi populární a nabývá mnoha různých variant a forem. Kabalistický strom byl rituálně položen na podlaze, aby se v něm dalo chodit a do jednotlivých stezek byly vloženy taroty na základě korespondence s hebrejskými písmeny. Lasenicův i Crowleyho tarot se v přiřazení písmen liší. Hlavním smyslem workshopu bylo projít si stromem, popřemýšlet o stezkách mezi jednotlivými kvalitami v Sefirot a pak určit, zda k nim více patří tarot Lasenice nebo Crowleyho anebo pouze a jenom hebrejské písmeno. Ke každému písmenu byly popisky, jednotlivé karty byly vytisknuté na papíru formátu A4 a na rozjímání bylo času dle potřeby.

Než uvedu výsledky, které jsou samosebou anonymní. Chci poděkovat všem jednotlivcům za jejich svolení se zpracováním a hlavně za jejich neodmyslitelnou účast a podílení se na celém workshopu.

Čtenářům je nutné sdělit, že všichni byli seznámeni se základní teorií kabaly i tarotu. Někteří ji slyšeli poprvé, ale znali třeba taroty a někteří neznali ani to, ani ono, a rozhodovali se pouze podle momentálního rozjímání. Workshopu se samozřejmě účastnili také ti, kteří měli znalosti hlubší i odborné. Shrnuto: Výsledky pocházejí od lidí, kteří mají s tématem různě rozvinutou zkušenost. Proto mohou být v něčem zajímavé, ale také nemusí. Několik účastníků workshopu své rozjímaní nedali ke zpracování z osobních nebo jiných důvodů. Duchovní praxe je přeci jen intimní záležitostí.

Na fotkách lze vidět kabalistický strom, který byl v podstatě složeninou tří různých duchovních systémů. Dle některých vede každý trochu jinam. A dle některých vedou ke stejnému cíli. V tomto panovala neshoda a názorová různost. Ovšem workshop měl právě takovou diskuzi vyvolat. Jediné, co lze s jistotou tvrdit, je, že pro všechny tři duchovní systémy je stejný vizuální model stromu. Koneckonců i v samotné kabalistické tradici se některá písmena přiřazují k jiným stezkám, odvisle od školy.

Workshop byl samosebou postaven na stromu, který je nejrozšířenější. A z kterého snad vycházel Crowley i Lasenic. Základní otázka pro rozjímání jednotlivců byla komplexnější, než zde uvedené výsledky, ale pro pořádek jde o to, zda je k dané stezce a písmenu vyhovující Crowley nebo Lasenic. A v jistém smyslu také, zda je více v oblibě škola anglická nebo škola francouzská. Komplexnější otázka zahrnovala možnost nerozhodnutí a také rozhodnutí pouze pro písmenka. Ortodoxní kabalisté se rozhodli pouze pro písmenka. A ostatní je označili pouze několikrát. Do uvedených výsledků je tedy nezapočítávám, přestože v celém rozjímání hráli svojí úlohu. Rozjímání proběhlo na večer po kabalistické přednášce, autogenním tréninku a vedené meditaci při hodině slunovratu. A také předcházelo dalšímu workshopu, zaměřenému už pouze na meditaci se Sefirot.

 

Cestou z Malkut:

Solar Plexus 2Solar Plexus 5
Cestou z Keter:

Solar Plexus 3

Solar Plexus 4

Tabulka Výsledků:

 

STEZKA MOUDROSTI PÍSMENKO CROWLEYHO TAROT (C) LASENICŮV TAROT (L) VÝSLEDEK
 KETHER-CHOCHMA ALEF BLÁZEN MÁG 44% C – 56% L
KETHER-BINA BET  MÁG VELEKNĚŽKA 44% C – 56% L
BINA-CHOCHMA DALET CÍSAŘOVNA CÍSAŘ 56% C – 44% L
KETHER-TIFERET GIMEL  VELEKNĚŽKA CÍSAŘOVNA 44% C – 56% L
CHOCHMA-CHESED VAU HIEROFANT MILENCI 66% C – 34% L
BINA-GEVURA CHET VŮZ SPRAVEDLNOST 0% C – 100% L
CHOCHMA-TIFERET HE  HVĚZDA VELEKNĚZ 57% C – 43% L
BINA-TIFERET ZAYIN MILENCI VŮZ 75% C – 25% L
GEVURA-CHESED TET  TOUHA POUSTEVNÍK 44% C – 56% L
CHESED-TIFERET JOD POUSTEVNÍK KOLO ŠTĚSTĚNY 34% C – 66% L
GEVURA-TIFERET LAMED SPRAVEDLNOST VISELEC 100% C – 0% L
CHESED-NECAH KAF KOLO ŠTĚSTĚNY SÍLA 56% C – 44% L
GEVURA-HOD MEM  VISELEC SMRT 66% C – 34% L
NETZAH-TIFERET NUN SMRT MÍRNOST 44% C – 56% L
HOD-TIFERET AYIN  ĎÁBEL VĚŽ 44% C – 56% L
HOD-NETZAH PE VĚŽ HVĚZDA 25% C – 75% L
TIFERET-JESOD SAMECH UMĚNÍ ĎÁBEL 100% C – 0% L
HOD-JESOD REŠ SLUNCE POSLEDNÍ SOUD 78% C – 22% L
NETZAH-JESOD TZADI CÍSAŘ LUNA 44%C – 56% L
HOD-MALKUT ŠIN AEON BLÁZEN 66% C – 34% L
NETZAH-MALKUT KOF LUNA SLUNCE 56% C – 44% L
JESOD-MALKUT TAU UNIVERZUM  SVĚT 56% C – 44% L

 

 

Výsledek je dvanáct karet pro Crowleyho a deset pro Lasenice. Podotýkám, že tyto výsledky jsou až po odečtení těch, kteří se přiklonili pouze k písmenům, cca necelých 15%.  Odečtení jsou i ti, kteří se buď v dané stezce nerozhodli, nebo poznamenali, že taroty i hebrejská písmena jim k pojetí kvalit mezi Sefiry vůbec nesedí. To se stalo pouze dvakrát.

Pokud jste někdy rozjímali nad podobnou otázkou, zda je pro hebrejské písmeno nebo samotnou stezku vhodná karta Lasenice nebo Crowleyho, určitě pošlete email na redakce@zridlo.net, abychom mohli obohatit tuto malou statistiku. Určitě budou započítány i emaily, které jednoduše popírají byť minimální správnost přiřazení tarotu a preferují pouze pojetí kabaly: podpoříte tak výsledek, který nebyl dosud započítán.

Interpretaci výsledků nechám už na Vás. Za povšimnutí jistě stojí shoda na Crowleym u stezky Tiferet – Jesod a také Gevura – Tiferet a shody na stezce Bina – Gevura pro Lasenice.

 


 

Tarot a Kabala – Lasenic

Tarot a Kabala – Crowley

Sefirot

Solar Plexus II.


Diskuze k článku:

avatar
666
  Subscribe  
Upozornit na