Zlatý Úsvit – Přednáška s Besedou  0

rose_cross_lamen-svgZveřejňujeme audiozáznam doplněný o prezentaci z první Přednášky s Besedou. Uskutečnila se 30. 10. 2015 v Brně v salonku vegetariánské restaurace Vegalite na Slovákově 10 a tématem byl magický řád Zlatý Úsvit a jeho magie. Program měl dvě části: Hlavní přednášku s názvem Magie Zlatého Úsvitu od Sarkyra a doplňující přednášku Učenie Zlatého Úsvitu v modernej dobe od Putnika26

Záznam je pořízen ještě z mobilního telefonu, čili patří k těm, které nemají zcela uspokojivou kvalitu. Snaha o úpravu byla, ale redakce nemá profesionální studio a běžný software si s nahrávkou neuměl poradit. Případné ruchy a šumy prosím omluvte a pokud má váš přehrávač ekvalizér, můžete si zvuk případně poupravit.
Redakce Vám přeje příjemný a inspirativní poslech.  

 

MAGIE ZLATÉHO ÚSVITU

Arthur Machen, Bram Stoker, W.B. Yeats, Florence Farrová, Algernon Blackwood, S.L. Mathers, Aleister Crowley. Známí spisovatelé, herečka, pověstní mágové. Všechny je spojuje členství v Hermetickém řádu Zlatého úsvitu, který vznikl v roce 1888 v Londýně. Během nedlouhé existence řádu jako takového se jeho členům podařilo sestavit obdivuhodné synkretické učení známé jako Západní esoterní tradice. Společně se seznámíme s historií a magickou teorií i praxí rosenkruciánského řádu, jehož působení je v západní magické tradici silné i po více než století od jeho vzniku.

Přednáší: Martin „Sarkyr“ Král

 

UČENIE ZLATÉHO ÚSVITU V MODERNEJ DOBE

Vstup bude krátkym prierezom vývinu učenia Zlatého úsvitu od ukončenia činnosti chrámu Whare Ra cez Israela Regardieho a manželov Cicerovcov až po Nicka Farella, Morgana Drake Ecksteina alebo Davida Griffina. Na závere príde krátke zamyslenie nad tým kam sa učenie rádu Zlatého úsvitu posunulo od vzniku až po dnes.

Přednáší: Putnik-26

 

 


Diskuze k článku:

avatar
666
  Subscribe  
Upozornit na