Relaxačný rituál  0

meditation2Na túto techniku som narazil v knihe Donalda Michaela Kraiga Modern Magick. Odporúčam ju robiť pravidelne či už ako prípravu na rituálnu prax, alebo samostatnú techniku. Je to vizualizačné a zároveň relaxačné cvičenie.

Relaxačný rituál


Krok prvý

Sadnite si alebo ľahnite na mieste kde vás nebude nikto rušiť najmenej 5 minút a cítite sa pohodlne. Samozrejme nezabudnite vypnúť telefón. Pokiaľ sedíte majte vyrovnaný chrbát. Či sedíte alebo ležíte vaše nohy a ruky by nemali byť prekrížené, pri sedení nechajte ruky voľne položené v lone. Oči by mali byť zatvorené.

Krok druhý

Vizualizujte zlatú guľu nádherného horúceho svetla prinášajúce pokoj a uvoľnenie, okolo vašich nôh. Pokiaľ ju pri vizualizácii „nevidíte“ je to v poriadku s postupným tréningom sa to zlepší. Podstatné je vedieť že sa tam nachádza.

Krok tretí

Teraz dovoľte aby guľa svetla vyšla postupne cez lýtka, kolená, stehná až ku bedrám kde zanecháva pokoj a zlaté svetlo. Od bedier prechádza postupne torsom kde uvoľňuje všetky svaly, ukľudňuje činnosť vnútorných orgánov a harmonizuje ich funkcie medzi sebou a celým telom. Prechádza postupne od ramien až ku koncom prstov a naspäť. Guľa cez krk prechádza do hlavy. Pokiaľ nieste úplne uvoľnený nechajte zlatů guľu prejsť do miest, kde cítite napätie. Pokiaľ ste úplne uvolnený, nechajte guľu rozplynúť sa v priestore.

Krok štvrtý

Zostaňte chvíľu v stave uvoľnenia. Keď ste pripravený vyjsť z relaxácie, 3 krát sa zhlboka nadýchnite a s každým nádchom precíťte ako čerstvý život prechádza do vášho tela.


Diskuze k článku:

avatar
666
  Subscribe  
Upozornit na