Záznam z Minikonference Magie 2017  0

Nahrávky přednášek a vedené meditace z Minikonference Magie, která proběhla 18. 3. 2017 na Skleněné louce v Místogalerii v Brně. Den před konáním byl změněn program a místo přednášky o Síle denního snění v teorii i praxi byla Vedená meditace – Cesta do K’n-yan. Účast byla hojná a všem příchozím děkujeme za přítomnost a doufáme, že se jim jejich kouzlo z Jarního rituálu v průběhu roku vyplní.

Redakce Zřídla Vám přeje příjemný a inspirativní poslech.

Magie Imaginace – Symboly, obrazy, představy a zjevení

Přednáší: Otakar

Anotace: Představivost se někdy bere jako opak skutečnosti a lidé používají výrazy typu snílek nebo utíkat do fantazie. Přednáška bude samosebou o tom, jak moc je představivost důležitá pro vývoj člověka, společnosti a světa. Jak představivost funguje z pohledu magie, jaký má v tomto smyslu význam a také jaký z toho může mít člověk užitek, když jí aktivně používá. V rámci přednášky bude i malá ukázka aktivní imaginace.

Pathworking – Cesta do K’n-yan

Vede: Sarkyr

Zkoumání nepoznatelného – Magické Vakuum

Přednáší: Sarkyr

Anotace: Necronomiconský proud magie pracuje s pojmy neznámého a nepojmenovatelného. Lovecraft ve svých povídkách dráždil čtenáře tím, že pouze naznačoval a nikdy neodhalil podstatu bytostí Mýtu Cthulhu. Tím se proud imaginace čtenáře nasměřoval do určitého vakua, v němž se pak rodí nové dojmy a ideje.
Pokusíme se společne prozkoumat labyrinty mysli a říct si, jak je možné využít toto vakuum v magické praxi.

Plakát:


Diskuze k článku:

avatar
666
  Subscribe  
Upozornit na